• banner

Misja i strategia firmy

Misja Firmy „Katharsis” Sp.  z o.o. – Nazwa Firmy Katharsis określa pośrednio jej misję.

Katharsis oznacza: oczyszczenie, przemiana, przeobrażenie.

Pochodzenie tego słowa nie jest dokładnie określone. Wywodzi się ono z Grecji, ale do końca nie wiadomo czy pojawiło się najpierw w sztuce, czy jednak w  medycynie. Może logicznym wyjaśnieniem byłoby stwierdzenie, że ówcześni lekarze byli równocześnie także artystami, myślicielami i twórcami.

Misję naszej Firmy postrzegamy w dwóch aspektach:

  • Najważniejszy aspekt medycznyoczyszczenie – misją firmy w tym zakresie jest „oczyszczanie” – leczenie pacjentów z niepożądanych chorób i cierpienia nimi spowodowanego. Jest to zadanie syzyfowe,  ponieważ  choroby nikt nie wybiera, to ona nas dopada w najmniej oczekiwanym momencie. Pomimo tego nasza wykwalifikowana  kadra medyczna ten cel niezmordowanie realizuje. Każdy wyleczony pacjent, to sukces lekarza i firmy.
  • Aspekt  społeczny  – przemiana, przeobrażenie w zakresie społecznego postrzegania działalności medycznej.

W ramach tej „katharsis” wdrażamy nową jakość świadczenia usług, podwyższamy poziom obsługi pacjentów, nie tylko poprzez fachową obsługę medyczną, lecz także przez zapewnienie komfortu korzystania z dobrze wyposażonej i dobrze zorganizowanej placówki.

Niezbędna jest także zmiana w samych pacjentach. Zmieniamy utarty schemat postrzegania placówek medycznych kojarzonych przede  wszystkim z przepełnioną poczekalnią i kolejkami  pacjentów oczekujących na wizytę oraz z przepracowanym i nerwowym personelem.  Konieczne jest stworzenie odpowiednich warunków pracy dla personelu oraz  miłej atmosfery  podczas pobytu pacjentów w naszych przychodniach.

Strategia  dalszego rozwoju  Firmy:

Celem długofalowym jest zdobycie wysokiej pozycji w branży specjalistycznych usług medycznych  w naszym regionie, a przede  wszystkim uznanie i zadowolenie pacjentów.

Środki  do realizacji celu:

  • tworzenie nowych specjalistycznych poradni lekarskich
  •  dbanie o nowoczesne wyposażenie każdej poradni
  • zatrudnianie wysoko kwalifikowanych lekarzy specjalistów
  • permanentne szkolenie średniego personelu medycznego
  • dbałość o wysoki poziom jakości usług medycznych

 

II zdj1